TRAFİK
SİGORTASI

KASKO
SİGORTASI

ZORUNLU DEPREM
SİGORTASI

KONUT
SİGORTASI

TAMAMLAYICI SAĞLIK
SİGORTASI31 Ekim 2007 tarihinde kurulan AvivaSA Emeklilik ve Hayat, Türkiye’nin önde gelen hayat sigortası ve bireysel emeklilik şirketlerinden birisidir. Ülkemizin en önemli şirketlerinden Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile 300 yılı aşkındır köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta şirketi Aviva plc.’nin eşit ortaklık ilkesi yolunda kurulan AvivaSA’nın hisselerinin %20’si ‘‘AVIVASA’’ koduyla İMKB’de işlem görmektedir.

Toplam 17 şirketin yer aldığı sektörde AvivaSA; %18.6’lık bir pazar payı, 737 bin kişilik katılımcı bireysel emeklilik fon büyüklüğü ve devlet katkısı dahil 24.7 milyar TL’yi aşkın fon büyüklüğü ile lider konumda olmayı başarmıştır. Şirket ayrıca 2016 yılında Türkiye Sermaya Piyasaları Birliği (TSPB) tarafınca Sermaye Piyasaları Kongresi’nde verilen "TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri"nde "En Büyük Portföy Değerli Emeklilik Fonu Kurucusu" ödülünü almaya hak kazanmıştır.

‘‘İnsanları belirsizlik korkusundan kurtarmak’’ sloganıyla faaliyetlerini sürdüren AvivaSA, hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilik alanlarında yenilikçi ürünlerini, eşsiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmaktadır. AvivaSA ülkemizin en büyük direkt satış kadrosunun yanında Akbank ile işbirliği bulunan güçlü acenteleri, bankasürans ağı, kurumsal projeler ekibi ve telesatış kanalı ile hizmet vermektedir. Kurumlara ve kişilere avantajlı çözümler sunan AvivaSA, bireylerin finansal durumlarının reel olarak ele alındığı ve incelendiği finansal danışmanlık hizmeti ile bireylere yönelik özel emeklilik planı hazırlamaktadır. Şirket ayrıca, hayat sigortacılığı ürün ve hizmetleri ile bireyleri ve ailelerini gelecekte yaşanabilecek olası risklere karşı güvence altına da almaktadır.

AvivaSA, ülkemizde bireysel emeklilik sisteminin başlamasının ardından halka arz edilen ilk bireysel emeklilik şirket ünvanına sahiptir. Aynı zamanda şirket 2014 yılında İMKB’de 330.8 milyon TL halka arz büyüklüğü ile en büyük halka arzını gerçekleştirmiştir. Bu faaliyetten sonra şirket daha büyük bir halka arz gerçekleştirmemiştir. Kasım 2014’te şirketin piyasa değeri halka arz sırasında yaklaşık 1.6 milyar TL iken, son veriler itibariyle bu rakam 2.6 milyar TL seviyesindedir.

CEO’su Fırat Kuruca olan AvivaSA’nın günümüzde yaklaşık 1.400 personeli bulunmaktadır

AvivaSA Ürünleri ECS Sigorta’da

İhtiyacınız olan AvivaSA ürün ve hizmetlerine en uyguna, birkaç adımda, güvenle ECS Sigorta avantajlarıyla sahip olun!